علیرضا پناهیان

۲

سایت جدید بیان معنوی راه اندازی شد برای مشاهده کلیک کنید.

پناهیان درگفت‌وگو با فارس:

«نرمش قهرمانانه» درآمیختن اقتدار و انعطاف‌پذیری است

 

استاد حوزه و دانشگاه نرمش قهرمانانه را درآمیختن اقتدار و انعطاف‌پذیری عنوان کرد و گفت: امروز ما دست برتر را داریم و باید دشمن را به بازی بگیریم.

 
 

به گزارش بیان معنوی، حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان استاد حوزه و دانشگاه در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس درباره اقتضائات و ملزومات نرمش قهرمانانه که از سوی مقام معظم رهبری مطرح شد اظهار داشت: نباید اجازه دهیم دشمن ما را به بازی بگیرد بلکه این ما هستیم که امروز دست برتر را داریم و باید دشمن را به بازی بگیریم.

 

پناهیان افزود: دشمن چون در موضع ضعف قرار دارد حتما تحت تاثیر سیاست‌های مقتدرانه ما قرار خواهد گرفت و زمانی که رهبری نرمش قهرمانانه را مطرح می‌کند یعنی اقتدار و انعطاف‌پذیری را در هم بیامیزیم و در آمیختن این اقتدار و انعطاف‌پذیری است که اگر جایی موجب کوتاه آمدن باشد موجب ذلت نخواهد شد و اگر جایی موجب ایستادن باشد حتما باعث می‌شود که دشمنان ما کوتاه بیایند.

 

این استاد حوزه و دانشگاه درباره جریان‌شناسی تاریخی نرمش قهرمانانه که برخی آن را با قضایای صدر اسلام همچون صلح امام حسن یا صلح حدیبیه مرتبط می‌دانند تصریح کرد: شرایط ما با فضای تاریخی آن زمان متفاوت است چرا که در آن زمان اسلام در اوج غربت قرار داشت اما ما در حال حاضر نسبت به صدر اسلام قدرتمندانه‌تر و عزتمندانه‌تر می‌توانیم با دشمن برخورد کنیم.

 

وی با بیان اینکه اگر صلح مثل جنگ ضرورت پیدا کند یک امر واجب و معقول است خاطرنشان کرد: ما باید یادمان باشد که هیچ وقت خود را با غربتی که در صدر اسلام داشتیم مقایسه نکنیم؛ ما امروز خیلی قوی‌تر هستیم و باید از امکانات موجود بیشترین استفاده را کنیم.

نظرات (۲)

سلام استاد ممنون از صحبتی که کردین
فکر کنم برای عوام همین بس که:
در حال حاضر نسبت به صدر اسلام قدرتمندانه‌تر و عزتمندانه‌تر می‌توانیم با دشمن برخورد کنیم.

سلام
آقای پناهیان بنده خودم شخصا از این موضع رهبری خیلی خوشحالم
ولی جواب عوام رو چه بدهیم؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

سایت جدید بیان معنوی راه اندازی شد برای مشاهده کلیک کنید.