علیرضا پناهیان

۵

سایت جدید بیان معنوی راه اندازی شد برای مشاهده کلیک کنید.

«انتظار عامیانه-عالمانه-عارفانه» پناهیان پس از 10ماه به چاپ پنجم رسید

کتاب «انتظار عامیانه، انتظار عالمانه، انتظار عارفانه» اثر حجت‌الاسلام پناهیان که اواخر مرداد سال گذشته در مراسمی توسط حجت الاسلام صدیقی رونمایی شده بود، پس از 10 ماه به چاپ پنجم و تیراژ 15 هزار نسخه رسید. انتشارات بیان معنوی که تاکنون 5 کتاب از این نویسنده منتشر کرده است، فصل اول این کتابها را بر روی پایگاه اطلاع رسانی خود به نشانی bayancenter.ir قرار داده است.

برای خرید این کتاب به اینجا مراجعه کنید

رهبر انقلاب: از کارِ عالمانه در مسئله‌ى انتظار نباید غفلت کرد/ از کارِ عامیانه و جاهلانه به شدت باید پرهیز کرد

گفتنی است، رهبر انقلاب در تیرماه 1390 در جمع اساتید و فارغ‌التحصیلان مرکز تخصصی مهدویت فرمودند: «از کارِ عالمانه و همراه با دقت در مسئله‌ى انتظار و مسئله‌ى دوران ظهور نباید غفلت کرد. و از کارِ عامیانه و جاهلانه به شدت باید پرهیز کرد ... این بخش از کار را هرچه ممکن است، بیشتر باید جدى گرفت تا راه ان‌شاءاللَّه براى مردم باز شود.»

حجت الاسلام صدیقی: در راستای تبیین انتظار با این جامعیت ندیده‌ام

یکی از کتاب‌هایی که پس از تأکید رهبری بر کار عالمانه در زمینۀ انتظار انتشار یافت، کتاب «انتظار عامیانه، انتظار عالمانه، انتظار عارفانه» اثر علیرضا پناهیان بود که با استقبال خوبی مواجه شد. این کتاب که حجت الاسلام پناهیان در آن با نگاه و شیوه‌ای تحلیلی و همراه با استناد به بیش از 200 آیه و روایت از کتب معتبر به ابعاد و زوایای مختلف انتظار پرداخته و به بسیاری از سؤالات و ابهامات در زمینۀ انتظار پرداخته است، توسط حجت الاسلام و المسلمین صدیقی- کتابی بدیع و با جامعیت کم‌نظیر ارزیابی شد و حسن عباسی آن را تلاشی حکمی و فلسفی در زمینۀ انتظار خواند که در نهضت تولید علم و تحول در علوم انسانی، باید پایۀ تحصیل در دانشگاه‌ها قرار گیرد.

 

امام جمعه موقت تهران در مراسم رونمایی این کتاب، گفت: «در میان بزرگان ما، نویسندگان ما، اهل فکر و قلم ما در این موضوع، من کتابی در راستای تبیین انتظار با این جامعیت ندیده‌ام ... ایشان در این اثر به حمدلله هم مسألۀ انتظار را بازکرده‌اند، هم برداشت سطحی و قشری از انتظار را با عواقب و آثاری که می‌تواند داشته باشد، به قلم آورده‌اند، انتظار عالمانه را مطرح کرده‌اند، بعد هم رفته‌اند در وادی عشق، که آغاز و انجام امور به عشق و محبت است. منتهی عشقی که محرکش معرفت است»

حسن عباسی: تلاشی است کلامی، فلسفی، جامعه‌شناختی با رگه‌هایی از مباحث استراتژیک

حسن عباسی نیز در این مراسم کتاب پناهیان در موضوع انتظار را اینطور ارزیابی کرد: «کتاب "انتظار عامیانه، عالمانه و عارفانه" تلاشی است حکمی، کلامی، فلسفی، جامعه‌شناختی و با رگه‌هایی از مباحث استراتژیک برای تبیین و ترسیم یک ساز و کار عقلانی در موضوع انتظار ... مباحث نظری و تئوریک نظیر آنچه در این کتاب آمده، بایستی در نهضت تولید علم و تحول در علوم انسانی، پایۀ تحصیل در دانشگاه‌های ما باشد»

 

گفتنی است گزارش تصویری «نصر تی وی» از مراسم رونمایی و سخنان حجت الاسلام و المسلمین صدیقی-امام جمعۀ موقت تهران- و حسن عباسی- رئیس مرکز بررسی‌های دکترینال امنیت بدون مرز-  را می‌توانید از اینجا ببینید.

 

انتشار یافته در:

نظرات (۵)

سلام.برای خرید کتاب کلیک می کنم لینکش خرابه لطفا اصلاح کنید
پاسخ:
با سلام و تشکر
اصلاح شد.

سلام

 

کوچکتر کردن فونت برای صرفه جویی در کاغذ به بهای قربانی کردن توان چشم به نظر بنده کار درستی نیست. نکن آقا نکن!

با سلام خدمت دست اندرکاران سایت بیان
بعد از خرید اینترنتی چند جلد کتاب از آثار استاد پناهیان و مقایسه قیمت روی جلد با حجم اندک کتاب که قالباً هم با خطی درشت تر از خط معمول تایپ شده بود و مقایسه ای جالب تر با کتاب های استاد طاهرزاده(انتشارات المیزان)متوجه تفاوت فاحش مسئولین این دو موسسه در قیمت گذاری کتابها شدم.بهتر نیست که انتشارات بیان هم با اکتفا به سودی کمتر گامی بلند تر در بهره برداری بیشتر مردم از معارف دین نماید.قالب مردم روی خوشی به مطالعه کتب دینی نشان نمی دهند و اگر این مسئله با گرانی اینگونه کتب همراه شود یقیناً آن ضربه ای سخت را که وهابیت وبهاییت و سلفیت در آرزوهای خود برای وارد کردن بر دین ما دارند،خود و به دست خود بر پیکره دین وارد نموده ایم.لطفاً بهانه گرانی کاغذ و مواد دیگر را نیاورید که دوباره مجبور به مقایسه میشوم.
پاسخ:

با سلام و تشکر از نظر دلسوزانه شما
هدف موسسه بیان معنوی چیزی غیر از نشر و گسترش معنویت نیست و یقیناً کمتر بودن قیمت کتاب در حد ممکن به اهداف ما نزدیکتر است. لیکن همانطور که اشاره فرمودید، قیمت کاغذ موثر است.

بر اساس بررسی مختصر همکاران و تماس با انتشارات المیزان، آخرین کتابی که انتشارات لب المیزان از استاد طاهرزاده منتشر کرده است، کتاب 174 صفحه ای "انسان از تنگنای بدن تا فراخنای قرب الهی" است که قیمت پشت جلد آن 5000 تومان است.

قیمت پشت جلد کتاب 424 صفحه ای «انتظار عامیانه، انتظار عاللمانه، انتظار عارفانه»(چاپ پنجم-زمستان91)  9800 تومان است.

قیمت پشت جلد کتاب 320 صفحه ای شهر خدا(چاپ سوم-تابستان89) 3800 تومان است. و همانطور که می بینید به دلیل قیمت پایین تر کاغذ در آن زمان، نسبت به کتاب انتظار ارزانتر است و اگر نیاز به چاپ مجدد داشته باشد، با توجه به افزایش قیمتهای کاغذ یقیناً قیمت آن تغییر خواهد کرد.


و اما در خصوص فونت کتاب، فرمایش شما تا حدی صحیح است و قرار است این ایراد توسط همکاران انتشارات در چاپهای بعدی برطرف شود.


در عین حال تشکر شما به همکاران انتشارات منعکس شد و امیدواریم که بتوانیم رضایت شما عزیزان را بیش از پیش برآورده کنیم.
مجددا از راهنمایی دلسوزانه شما تشکر می کنیم
موفق باشید
بیان معنوی

سلام
اگه تمامش رو بذارید چیزی کم میشه ؟
در بعضی سایتها اینچنین آمده است که کتابی که مد نظر رهبری بود و چنین در تیتر القاء شده است که انگار رهبری به این کتاب نظر خاص داشتند. در صورتی که منظور این است که آقا به دنبال معرفی انتظار عالمانه در جامعه بودند نه مخصوص این کتاب. بنظر می رسد برای اطلاع رسانی شفاف و صادقانه با کاربران فضای مجازی مناسب است توضیح داده شود.

سایت جدید بیان معنوی راه اندازی شد برای مشاهده کلیک کنید.