علیرضا پناهیان

سایت جدید بیان معنوی راه اندازی شد برای مشاهده کلیک کنید.

کلیپ حماسی و دیدنی: "دشمن را از دور باید دید" / انتقاد پناهیان از صداوسیما

متن قسمتی از فیلم: «دشمن ما وحشی‌تر شده، هزار برابر، قبلاً دشمن اینقدر نابودیِ خودش را و اینقدر قدرت ما را نمی‌دید. خام نشوید، بعضی‌ها احمقانه حرف نزنند در عرصۀ سیاست. فکر می‌کنند مردم نمی‌فهمند. بابا! مردم بدانند، ما زندگیِ برّه‌وار نمی‌خواهیم. مردم خبر داشته باشند این تروریست‌هایی که آنجا دارند جنایت می‌کنند، آنجا مقابل اینها مقاومت نکنند، نوبت بعدی مال کشور ماست، می‌فهمید این حرف‌ها را؟ نه آقا! نگویید، مردم نگران می‌شوند...

 

این فیلم کوتاه 8 دقیقه ای، ترکیبی از تصاویر مستند و صحبتهای حجت الاسلام علیرضا پناهیان است که با گوشه‌های از فرمایشات حماسی رهبر انقلاب دیدنی‌تر شده است.

بخشهایی از متن این فیلم بعد ار لینک های دانلود آمده است.

 

تذکر: دیدن برخی قسمتهای این فیلم برای بچه ها و بیماران قلبی مناسب نیست.

<iframe src="http://www.aparat.com/video/video/embed/videohash/uoR0X/vt/frame" allowFullScreen="true" webkitallowfullscreen="true" mozallowfullscreen="true" height="360" width="640" ></iframe>
 
  • به دلیل محدودیت ترافیک، در صورت امکان در محلهای دیگر نیز آپلود کرده و لینک کنید.
 

بخش هایی از متن فیلم :

آرامش کاذب-آرامش الهی

در قرآن خداوند متعال فرمود «اَلا بذکرِ الله تَطمَئِنُّ القُلوب» نه به اینکه ان‌شاءالله نمی‌شود، نه به غفلت از رنج‌ها، نه به غفلت از تلخی‌ها، نه به غفلت از ترس‌ها، به چی؟ به ذکر خدا. آقایان! دوستان من! شیطان است که به آدم آرامش بی‌خود می‌دهد، آرامش کاذب‌تان را بریزید دور. آقا! ناآرام می‌شویم. بابا! با خدا آرام باش.

در فضای سیاسی جامعه الان یک مقدار این موضوع وجود دارد، من واقعاً از صداوسیما انتقاد دارم که چرا مشکلات مردم سوریه و عراق را درست برای مردم ما توضیح نمی‌دهد. دشمن ما خیلی وحشی‌تر از گذشته شده، این دشمن ماست. برای اینکه نفوذ ما را در منطقه کاهش بدهد روزانه هفتادتا در عراق دارند می‌کُشند، اینها را نبینیم؛ سرِ انتخابات به‌خاطر پول و ... برویم رأی بدهیم، دیگر فضای انتخابات دارد خیلی غیرانقلابی می‌شود.

دشمن را باید با  ترساند

این دشمن خاک‌ بر سر را فقط باید بترسانی. این آقایان نامزدهای محترم هرکدام بگویند چه‌جوری می‌خواهند دشمن را بترسانند؟ ما امنیّت‌مان فقط از راه «ترساندن دشمن» و «از بین بردن تهدیدهای دشمن» پدید می‌آید، نه از راه دیگر.

رهبر | ما در مقابل تهدید، تهدید می‌کنیم

ما ملّتی نیستیم که بنشینم تماشا کنیم قدرت‌های پوشالیِ مادی که از درون کِرم‌خورده و موریانه‌خورده‌اند، ملّت استوار و پولادین ایران را تهدید کنند. ما در مقابل تهدید، تهدید می‌کنیم.

رهبر | اگر غلطی از آنها سر بزند، ...

گاهی سردمداران رژیم صهیونیستی ما را تهدید هم می‌کنند، تهدید به حملۀ نظامی می‌کنند، اما به نظرم خودشان هم می‌دانند که اگر غلطی از آنها سر بزند، جمهوری اسلامی، تل‌آویو و حیفا را با خاک یکسان خواهد کرد.

زمان جنگ | سؤال خبرنگار: مادر! چرا گریه می‌کنید؟

- مادر! چرا گریه می‌کنید؟

- گریه‌ام از این است که آخر اینها دارند می‌روند جان می‌دهند، ما فکر . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .  برای این گریه می‌کنم.

آبادانی فقط در صورت ناامیدی دشمن از ما پدید می‌آید

ما در مقابل غرب باید قدرت مقاومت خودمان را به اثبات برسانیم و ما تنها ابزاری که داریم مقاومت است، هیچ ابزار دیگری نداریم. ما اگر به سمتی برویم که دشمن از ما ناامید بشود، راحت‌تر زندگی خواهیم کرد. آبادانی فقط در صورت ناامیدی دشمن از ما پدید می‌آید.

وقتی دشمن ناامید بشود کوتاه می‌آید، وقتی امیدوار بشود فشار می‌آورد، خودشان صریحاً دارند می‌گویند، در سال‌های گذشته می‌گفتند ما تحریم اینقدر ایجاد می‌کنیم، فشار اینقدر ایجاد می‌کنیم تا کوتاه بیایند. کوتاه بیایند؟ کی کوتاه بیایند؟ مردم کوچه و بازار؟ آنها که می‌دانند مردم کوچه و بازار کوتاه نمی‌آیند، یقیناً دلشان را خوش کردند به برخی از سیاستمدارانی که زمینۀ کوتاه آمدن و سازش در وجودشان هست.

رهبر | محاسبات دنیا این است!

در داخل کشور ما یک مجموعه‌های سیاسی هستند تحلیل‌شان این است، می‌گویند وقتی که طرف خیلی چهرۀ سگی از خودش نشان می‌دهد، شما عقب بنشین. این را قبول دارید شما؟ عقب بنشینیم؟ یا نه؟ معتقد هستید که هرگونه عقب‌نشینی طرف را تشجیع می‌کند، به مجرّدی که دیدند با اخم شما می‌ترسید، می‌گویند آقا! اخم کنید، علاج این آدم اخم است. به مجرّد اینکه دیدند شما تهدید به کتک یا خودِ کتک شما را به عقب‌نشینی وادار می‌کنند می‌گویند دوتا بیشتر بزن تا خوب دیگر از همین حرف‌هایش دست بردارد. طرف این‌جوری است، محاسبات دنیا این است.

از صداوسیما خواهش می‌کنم...

نمی‌دانم آقا به چی دارند نگاه می‌کنند که می‌خواهند دشمن را مأیوس بکنند از کوتاه آمدن ایران اسلامی و این برای ما امنیّت می‌آورد و این برای ما اقتدار می‌آورد. بعد از امنیّت و اقتدار آبادانی پدید می‌آید. این نعمت امنیّت را کی می‌تواند قدر بداند؟ کسی که دشمن را ببیند. من از صداوسیما خواهش می‌کنم این دشمن را نشان بدهد به ما. بله، همین در حد یک خبر، هفتاد نفر امروز با پنج‌تا بمب امروز منفجر شدند. بابا! این یعنی چی آخر هفتاد نفر منفجر شدند؟ مستندساز برود آنجا ببیند اینها زن و بچه نداشتند؟ برود توی خانۀشان. چند نفر امشب گریان شدند؟ ناامنی را دارند باهاش چی‌کار می‌کنند؟ توی امنیّت کاذب باید ما به سر ببریم؟ اینها اصلاً دارند آنها را می‌کشند به‌خاطر وفاداری به انقلاب اسلامی ایران.

دشمن ما وحشی‌تر شده، هزار برابر.../ ما زندگیِ برّه‌وار نمی‌خواهیم...

ببین دشمن چقدر وحشی شده سوریۀ نرم مقابل جریان استکبار و اسرائیل را هم تحمل نمی‌تواند بکند. بعد شما می‌بینید در منطقه چه جنایت‌هایی دارند می‌کنند. واقعاً دشمن ما زخم‌خورده است، دیگر تحمل ندارد. سوریه که بعضی از مسئولینش تا چندوقت پیش به بحث جزایر ایرانی خلیج فارس می‌رسید موضع برخی از این کشورهای عرب را می‌گرفت. او را هم نمی‌توانند دیگر تحمل کنند.

مقابل اینها مقاومت نکنند، نوبت بعدی مال کشور ماست، می‌فهمید این حرف‌ها را؟!

دشمن ما وحشی‌تر شده، هزار برابر، قبلاً دشمن اینقدر نابودیِ خودش را و اینقدر قدرت ما را نمی‌دید. خام نشوید، بعضی‌ها احمقانه حرف نزنند در عرصۀ سیاست. فکر می‌کنند مردم نمی‌فهمند. بابا! مردم بدانند، ما زندگیِ برّه‌وار نمی‌خواهیم. مردم خبر داشته باشند این تروریست‌هایی که آنجا دارند جنایت می‌کنند، آنجا مقابل اینها مقاومت نکنند، نوبت بعدی مال کشور ماست، می‌فهمید این حرف‌ها را؟ نه آقا! نگویید، مردم نگران می‌شوند. یعنی چی مردم نگران می‌شوند؟ مردم ما خیلی بزرگتر از این حرف‌ها هستند. بعد نگران شدند، اتکاء می‌کنند به خدا نگرانی را برطرف می‌کنند. اتکاء می‌کنند به انقلاب اسلامی، نگرانی را برطرف می‌کنند. اتکاء می‌کنند به سپاه و بسیج و امر ولایت و اقتدار جمهوری اسلامی، نگرانی را برطرف می‌کنند.

رهبر | دشمن را از دور باید دید ...

امیرالمؤمنین علی(ع) فرمود هر جماعتی که در داخل خانۀ خودشان مورد تهاجم دشمن قرار بگیرند، غفلت کنند از اینکه دشمن دارد می‌آید، اینها شکست خواهند خورد، مغلوب خواهند شد، دشمن را از دور باید دید، از دور باید شناخت.

 

 

نظرات (۳۰)

عالی و تکان دهنده بود
تدوین عاالی بود
موفق باشید خدا قوت
سلام .
ممنون از تلاشتون
سلام و خداقوت...
بسیار استفاده نمودیم...ممنون
سلام علیکم

ضمن تشکر از شما، می خواستم خواهش کنم کلیپ های تصویری رو با زیرنویس عربی هم در سایت قرار بدین؛ خصوصاً کلیپ هایی که در اونها از مسائل روز منطقه صحبت میشه. اینطوری دامنه ی مخاطبین وسیع تر خواهد شد.
انشاءالله موفق باشید.
یاعلی
عالی بود. کاش مردم معرفت پیدا کرده باشن
یعنی 21 بود.

کار خوبیه که قساوت دشمن رو اینگونه به نمایش بگذاریم اما باید دید چرا نیاز به همچین چیزی هست آیا غیر از اینه که کسایی در داخل با حماقت و تحلیل غلطشون باعث غبار آلود شدن فضای فکرو تصمیم مردم میشن حالا وقتشه که اونا رو به مردم نشون داد و چه مستندی بهتر از تاریخ اسلام انشاالله با این سلاح می توان خائنین داخلی را رسوا کرد انشاالله کارای قوی تو این زمینه هم ببینیم

 

۲۰ شهریور ۹۲ ، ۲۳:۳۱ معراج شقایق
بی نظیر بود.
ممنونم
۲۸ مرداد ۹۲ ، ۰۴:۵۱ میثم انصافی
با سلام و عرض ادب
فیلم مذکور از لحاظ محتوا و انتقال مفهوم دشمن ستیزی به مخاطب بسیار قابل تقدیر است.اما بر خودم لازم می دانم این نکته را عرض کنم : تصاویری که از حوادث امروز منطقه در این فیلم منتشر کردید -مخصوصا تصویر دختر بچه ای که سر به بدن نداشت-اصلا جای توجیه ندارد امروز مردم ما کاملا به قساوت دشمن ایمان دارد و لازم به منتشر ساختن این جور تصاویر که نیست این تصاویر فقط باعث ایجاد قساوت در دل ها می گردد.؛ بنده با مشاهده این تصویر تا چند روز اصلا حال روحی مناسبی نداشتم.خواهشمندم تصویر دختر بچه را از فیلمی که واقعا قابل توجه است حذف بفرمایید.
خیلی خوب بود.این که متن ها کوتاه بود موجب می شد که کمتر خسته شویم.تشکر از این زحمات
خیلی عالی بود ممنون
مطلب در پایگاه اطلاع رسانی عروج بازنشر داده شد.
http://oruj.ir/
ما همچنان منتظــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــر کار های جدیدتون هستیم.
یاعلی
سلام علیکم
خداقوت
اجرتون با بانوی دو عالم، حضرت زهرا(س)


با سلام و عرض خسته نباشید واقعا بخاطر همچین کلیپ خوب و عالی. تاثیر گذار و حماسی بود. کاش چشم و گوش بصیرت داشته باشیم....و خدا بهمون شجاعت بده تا بتونیم محکم جلوی دشمن بایستیم.

۲۵ خرداد ۹۲ ، ۱۷:۲۰ مریم رزاقی
سلام چرا این بصیرت از طریق رسانه ملی تلویزیون به مردم داده نمی شود. ای کاش زودتر به مردم تلنگر زده می شد. شما مسئولید. آقا امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) خودشون برامون دعا کنن. ان شاء الله
واقعا حیف از اینکه این مطالب رو مردم نمیدونند
۲۴ خرداد ۹۲ ، ۱۱:۱۷ جواد از شیروان
سلام .ای کاش زودتر این کلیپ رو دیده بودم .من میکسر هستم.کاش سخنان کاندیداهای سازشگر که درمناظره دم از تعامل وسازش با غرب را میزنند به این کلیپ اضافه میشد وکاش سخنان جلیلی عزیز که گفتمان مقاومت رو دنبال میکنه هم در این کلیپ گنجونده میشدخیلی دلم داره میسوزه که دیر متوجه این کلیپ شدم.

سلام. عالی بود مثل همیشه.کاش همه مبلغین مثل استاد و به همین وضوح موضعشونو مشخص میکردن.انشالا خدا بهشون عمر با عزت بده.

به امید پیروزی گفتمان انقلاب و دکتر جلیلی در انتخابات

خدا لعنت کنه خائنین به اسلام و جمهوری اسلامی رو.....که این چیزا رو میبینن ولی خودشون رو به خواب زدن...
اشکم دراومد عکس این کودکهای بیگناه رو دیدم :((
شما بهتره بجای دشمن حارجی دشمن های داخلی رو که به حون ثروت مملکت افتادن رو تشونه بگیزید. بس است سیاه نمایی.

سلام.واقعا خسته نباشید.عالبه مثل همیشه مثل بقیه کاراتون.انشالا این موفقیت ادامه دار باشه.از استاد کمال تشکر و دارم. کاش بقیه اساتید و مبلغین هم به صراحت موضعشان رو مشخص میکردن تا شبهه ها برطرف بشه.

۲۳ خرداد ۹۲ ، ۱۴:۲۳ فدایی ولایت

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت مسئولان سایت

کلیپ فوق العاده زیبا و تاثیر گذاری بود

فقط یه پیشنهاد دارم

یه مقداری در  شناساندن سایتتون به بچه حزب اللهی ها قوی تر کار کنید

موفق و پیروز باشید

سلام این ویدئو در سایت مشتضعفیت تی وی بارگزاری شد

در صورت انتشار سایر ویدئو ها به همین میل اطلاع رسانی کنید تا در صورت تناسب منتشر شود
سایت مستضعفین تی وی منبع موثر انتشار ویدئو های گفتمان انقلاب اسلامیست

سلام مطلب شما در تارنمای کاوش پرس در بخش وبلاگ شاخه سیاست قرار گرفت.

برای باز نشر مطالب جدیدتان می توانید لینک آن را از طریق بخش «تماس با ما» در تارنمای کاوش پرس به دست ما برسانید.


عالی بود.
سلام
فوق العاده بود مثل همیشه ولی بهتر از همیشه
دمتون گرم
یاعلی مدد

۲۲ خرداد ۹۲ ، ۱۵:۱۸ محمدرضا محمودی
فوق العاده بود.
بنده هم منتشرش کردم...
ممنونم ازتون
عالی بود .خداوند حاج اقا رو حفظ کنن ما از حضور شخصیتهایی همانند ایشون دلکرمیم
بسم رب المهدی

با عرض سلام و تبریک اعیاد پر برکت شعبانیه

کلیپ فوق از لحاظ محتوی خوب است، لیکن از لحاظ مسائل فنی یک ضعف دارد و آن هم زیاد بودن حجم صدای موزیک متن کلیپ به نسبت حجم صدای سخنان آقای پناهیان و امام خامنه ای میباشد

سایت جدید بیان معنوی راه اندازی شد برای مشاهده کلیک کنید.