علیرضا پناهیان

۱

سایت جدید بیان معنوی راه اندازی شد برای مشاهده کلیک کنید.

کلیپ های شما:

تسلیم قرآن شوید

شناسنامه:

* انتشار کلیپهای صوتی تولیدی توسط کاربران بیان معنوی، بر اساس سیاست سایت در راستای توجه به نقش فعال کاربران در رشد معنویت و ایجاد هم‌افزایی از طریق سایت بیان معنوی می‌باشد. لذا انتشار کلیپ‌های رسیده به منزلۀ تایید کیفیت هنری کلیپ تولید شده نیست. بازخوردهای کاربران می‌تواند تا حدی به ارزیابی و بهبود کلیپ‌های ساخته شده کمک کند.

متن کلیپ:

یک بچه‌ای را یک مادری بخواهد بخواباند با چه ناز و نوازشی! داد نمی‌زند سرش، صدا را آرام می‌کند. اگر چیزی را هم می‌خواند برایش که او با این زمزمه کم کم به خواب برود حتماً یک ترانۀ لطیفِ آرامی را قرائت خواهد کرد. یعنی یک نوع سوق دادنِ توأم با آرامش، یک نوع سوق دادن توأم با مهربانی.

بیایید غرق بشویم در کلمۀ هدایت. بعد ببینیم که اصلاً خدا چه‌جوری هدایت می‌کند انسان‌هایش را؟ هدایت با هُل دادن خیلی فرق دادن می‌‌کند! خیلی‌ها انتظار دارند خدا هُلشان بدهد. خدا هل نمی‌دهد. هدایا با داد زدن فرق می‌کند. خیلی‌ها انتظار دارند خدا داد بزند سرشان! خدا داد نمی‌زند.

هیچ‌وقت هیچ مادری طفل کوج...، کوچکِ خودش را با سختی و زُمختی نمی‌خواباند، با مهربانی. بچه‌اش بدقِلقی هم بکند مادر کوتاه می‌آید. می‌گوید خب تو چی بگویی، تو چی، حرفت چیست؟ می‌گوید من را نخوابان بگذار بغلم، می‌گوید باشد من بغلت می‌کنم. حالا روی بغل می‌خواباند. باز هم گریه می‌کند. می‌گوید خب حالا چی می‌خواهی؟ بالاخره یک‌جوری باهاش راه می‌آید و بچه را می‌خواباند. خدا اینقدر با ما راه می‌آید! خدا خیلی با ما راه می‌آید.

دوستان من در قرآن کریم اولین درخواست انسان از خدا، اولین کلمه‌اش! «إهدنا» است «اهدنا، اهدنا الصِراط المُستَقیم» اولین دعا در قرآن چیست؟ «إهدنا» ما را هدایتمان کن. یک صاحب‌دلی به بنده می‌فرمودند که روزی چند مرتبه ما از خدا تقاضا می‌کنیم خدایا «إهدنا»؟ چرا یک‌بار با توجه نمی‌گوییم این را؟ یک آقای دکتر یک آنتی‌بیوتیک به شما می‌دهد می‌گوید این را بخور. شما نمی‌گویی که آقا من گلویم درد می‌کند. این را بخورم می‌رود در معدۀ من. می‌گویی حتماً آقای دکتر یک چیزی را متوجه است دیگر.

بله آن می‌رود در معدۀ شریف شما ولی بعد داخل خونِ شما می‌شود. بعد خون در رگ‌ها می‌آید به همان گلوی شما می‌رسد درستش می‌کند. شما بخور این را، کاری نداشته باش. شما که آناتومی نخواندی، شما که خیلی از مسائل پزشکی را نخواندی. بخور دیگر آن قرص را دیگر برای گلودردت خوب است. دیگر می‌گویی خب باشد دیگر. نمی‌گویی نه من ببینم آقای دکتر. شما بگو من اصلاً این دقیقاً چی کار می‌کند؟ شما را که نمی‌توانند الآن ببرند سالن تشریح که، مرحوم می‌شوی. بخور قرص را به تو می‌گویم دیگر.

این قصۀ بدن است ها! تازه آن چیزهایی‌اش که ماها فهمیدیم. تو رو قرآن! ببخشید قسمتان می‌دهم. روحِ ما چقدر پیچیده‌تر است؟ بسیار پیچیده. ما کدام‌مان می‌توانیم اعلام بکنیم من دردِ خودم را می‌فهمم؟ کدام‌مان می‌توانیم اعلام کنیم؟ ما می‌توانیم دردِ خودمان را بفهمیم به این سادگی؟ فرمود: «مَنْ عَرَفَ نفسَه فقد عَرَفَ ربَّه» خواهش می‌کنم اعلام بکنیم پیش خداوند متعال. امام سجاد(ع) گاهی این ذکر را یک شب تا به صبح در سجده می‌گفتند «اِرحم عَبدَکَ الجاهِل» من نمی‌فهمم! خدایا به من رحم کن.

ما دردِ خودمان را درک نمی‌کنیم چه برسد به اینکه بخواهیم درمان خودمان را درک کنیم. آن‌وقت قرآن شفا است! رحمت است! هدایتگری او مانند شفای بیماری‌ها است. چی کار می‌کند؟ می‌فرماید تو چی کار داری این قرآن با روحِ تو چی کار می‌کند؟ روحِ تو با قرآن آشنا است! روحِ خودت را در معرضِ آیۀ...، آیات قرآن قرار بده، قرآن را تلاوت کن. بگو قرآن من را بساز. من نمی‌دانم کجایم را الآن باید درست بکنی. قرآن کار خودش را می‌کند.

بعضی‌ها واقعاً خیلی بی‌مزه‌بازی در می‌آورند همچین به قرآن که می‌رسند نه من باید بفهمم چه استفاده‌ای کردم. بابا شما یک قرص می‌خواهی بخوری سر در نمی‌آوری این قرص چی کار می‌خواهد بکند با بدنِ شما! بعد می‌خواهی آیات قرآن بفهمی که با روحِ شما چه می‌کند؟! حتماً باید بفهمی؟! تسلیم قرآن کنیم خودمان را. به آیات قرآن بگوییم وقتی من دارم شما را قرائت می‌کنم شما یک کارهایی با روحِ من انجام می‌دهی من نمی‌دانم آنها چیست! من تلاوت می‌کنم. شفا می‌دهد قرآن، کدام بیماری؟ بیماری‌ای که من نمی‌شناسم. تسلیم قرآن کنیم خودمان را!

نظرات (۱)

سلام من نام کاربری و رمز عبورم رو فراموش کردم
پاسخ:

اگر نام کاربری و کلمه عبور خودتان را درسایت بیان فراموش کردید مراحل زیر را انجام دهید:


1-اگر "کلمه عبور(password)" خود را گم کردید

-به اینجا مراجعه کنید و اینجا ایمیل خودتان را وارد کنید.در صورت صحت ایمیل برای شما یک ایمیل برای بازیابی کلمه عبور ارسال می شود.

 -روی لینک موجود در این ایمیل کلیک کنید تا به صفحه تغییر ایمیل هدایت شوید.

- در صفحه تغییر کلمه عبور، کلمه عبور جدید خودتان را وارد کند و کلید تغییر کلمه عبور را بفشارید.

 

2-اگر نام کاربری خودتان را فراموش کرده اید:

-به اینجا مراجعه کنید و اینجا ایمیل خودتان را وارد کنید.در صورت صحت ایمیل برای شما یک ایمیل برای بازیابی کلمه عبور ارسال می شود.

 - در ابتدا ایمیل ارسالی نام کاربری شما قید شده است.(در صورتی که کلمه عبورتان را می دانید نیاز نیست کار دیگری انجام دهید و ایمیل را پاک کنید)

 

در سایت فروشگاه اینترنتی:

1-اگر "کلمه عبور(password)" خود را گم کردید
 اگر "نام کاربری" خودتان را می دانید و "کلمه عبور" خودتان را فراموش کردید به اینجا مراجعه کنیدو آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید.

-سپس ایمیلی حاوی "نشانه رمز" برای شما ارسال می شود، این رمز را را به طور کامل کپی کنید و روی لینک موجود در ایمیل(اینجا) کلیک کنید.

-نشانه رمز را در قسمت مربوطه درج کنید و سپس نام کاربری خودتان را وارد کنید و کلید تایید را بفشارید

-سپس در صفحه مربوطه رمز جدید وارد کنید. تا رمز شما تغییر کند.

2-اگر "نام کاربری(username)" خود را فراموش کردید

-در صورتیکه به طور کل نام کاربری خودتان را فراموش کردید به اینجا مراجعه کنید.و ایمیل خود را وارد کنید.

- نام کاربری برای شما ایمیل خواهد شد.
به اینجا مراجعه کنیدو آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید.

-سپس ایمیلی حاوی "نشانه رمز" برای شما ارسال می شود، این رمز را را به طور کامل کپی کنید و روی لینک موجود در ایمیل(اینجا) کلیک کنید.

-نشانه رمز را در قسمت مربوطه درج کنید و سپس نام کاربری خودتان را وارد کنید و کلید تایید را بفشارید

-سپس در صفحه مربوطه یک رمز جدید وارد کنید. تا رمز شما تغییر کند.

 

سایت جدید بیان معنوی راه اندازی شد برای مشاهده کلیک کنید.