علیرضا پناهیان

سایت جدید بیان معنوی راه اندازی شد برای مشاهده کلیک کنید.

کلیپ‌های شما

خودت را آزاد کن

شناسنامه:

 

* انتشار کلیپهای صوتی تولیدی توسط کاربران بیان معنوی، بر اساس سیاست سایت در راستای توجه به نقش فعال کاربران در رشد معنویت و ایجاد هم‌افزایی از طریق سایت بیان معنوی می‌باشد. لذا انتشار کلیپ‌های رسیده به منزلۀ تایید کیفیت هنری کلیپ تولید شده نیست. بازخوردهای کاربران می‌تواند تا حدی به ارزیابی و بهبود کلیپ‌های ساخته شده کمک کند.

متن کلیپ:

"امام از روز اول فرمود: ما مأمور به تکلیفیم؛ این، عین اخلاص است؛ محض اخلاص است؛ فقط براى خدا؛ ذره‏یى قدرت‏طلبى و جلب حطام مادى در این چنین دلى وجود ندارد. مأمور به تکلیفیم، نه به نتیجه" (بیانات مقام معظم رهبری، 84/10/19)

«من اخلص النیة تنزه عن الدنیة» کسی نیّتش را خالص بکند از کم نجات پیدا می‌کند، بالا می‌پرد، بالای بالای بالا می‌پرد. شاخص اینکه ما برای نیّت خودمان بهاء قائل هستیم یک شاخص عمده‌اش این است: نتیجۀ کار خودمان را اهمیت ندهیم، چه اهمیتی دارد؟ گرفت یا نگرفت؟ چه اهمیتی دارد؟ من با انگیزۀ درست این کار را کردم، البته بازی در نیاوریم ها! دیگر شنونده باید عاقل باشد که الحمدلله زیادی هم عاقل هست، دیگر من این حاشیه‌ها را بهش نمی‌پردازم.

کسی که به نیّت بهاء می‌دهد به نتیجه بهاء نمی‌دهد، شما کار را به‌خاطر خدا انجام دادی؟ کارَت هم درست بوده دیگر؟ تردید که در درستی کار نداریم، خب الحمدلله کارت را به‌خاطر خدا انجام دادی؟ تمام شد، نتیجه‌اش چه اهمیتی دارد؟ هیچی!

آقا! حب مقام می‌رود، نصفش رفته، یعنی زدی نصف صورت حب مقام را پراندی، ترس از مردم می‌ریزد، منت‌کشی، احساس ضعف، گرسنگی و نگاه تحسین مردم، تظاهر، اینها همه نمی‌خواهم بگویم کامل از بین می‌رود، زدی همه را لت و پار کردی از نفس انداختی، نتیجه چه اهمیتی دارد؟ آقا! نگرفت کارت ها! خب نگرفت چیکارش کنیم؟ ما دنبال بگیر نگیرش نبودیم، بنا بود از ما کاری با نیّت صادقه صادر بشود، بقیه‌اش بی‌خیال، نمی‌شود که تو هم به نیّتت بهاء بدهی هم به نتیجه، نتیجه چه اهمیتی دارد؟ به‌خدا قسم آدم‌ها از نتیجه خلاص بشوند به اوج رهایی می‌رسند.

یک هنرمندی اثرش را نبینند نپسندند خودِ این استرس خلاقیت را نابود می‌کند، خود نه استرس، عشق تو به اینکه بپسندنت خلاقیت را نابود می‌کند، نابود هم نکند محدود می‌کند. آقا! ما عشق به این داشتیم که بپسندند و عجب کارمان هم گرفت. ببین! اگر این عشق را نداشتی ده برابر بود با این استعدادت، الان نیم برابر هم نبودی.

آزاد کن خودت را، استرس نتیجه همۀمان را نابود کرده رفتیم، با انرژی‌های الکی خودت را تقویت نکن نابود می‌شوی ها! ننشین بگو وای من این طرح را بکشم بعد در جشنواره اول می‌شوم وای می‌روم روی سِن، مردم کف می‌زنند من کِیف می‌کنم کف می‌زنند کف می‌کنم بعد چه خبر می‌شود! هِی به خودت انرژی می‌دهی الکی نابود می‌کنی خودت را به‌خدا، اینها دوپینگی، الکی به خودت انرژی نده ضعیف می‌شوی، ذلیل می‌شوی، خار می‌شوی، زبون می‌شوی، ترسو می‌شوی، پخ بکنند زهره‌ات می‌ترکد، عزرائیل را ببینی قبل از اینکه جانت را بگیرد مُردی، این‌جوری می‌شوی، قوی باش، عزرائیل آمد بگو بله، می‌خواهم جانت را...، گفت اگر گفت می‌خواهم جانت را بگیرم بگو بفرما، یک‌جوری بگو بفرما بزند زود عقب، وای با چه دلیری مواجه شدم، مؤمن قوتش را از کجا می‌گیرد؟ از قلبش می‌گیرد، می‌بینی که همش دارد روزه می‌گیرد، می‌بینی که شب‌ها نمی‌خوابد که.

جبر چیست؟ عقلت بهت بگوید راه فراری نداری، تو یک ذره روزی‌ات را نمی‌توانی اضافی کنی، ریا نکن، تو یک ذره آبرو برای خودت نمی‌توانی کسب کنی، بی‌خیال! بی‌خیال باش، راحت باش عزیزم، عجیب است ها! می‌گوییم ول کن ول نمی‌کند، برای چی گرفتی؟ تو مجبور هستی به اخلاص، جبر را بپذیر، آن‌وقت دلت نرم می‌شود، نرم آهان! ادامه بده همین‌جوری، نرم، نرم.

هر کار خوبی کردی بهت گفتند بابا! ایول دارد تو خیلی کارت، بگو آقا من غلط دیگر نمی‌توانستم بکنم، بابا! پولت را دزدیدند عجب صبری می‌کنی، بگو مال من نبوده ولمان کن تو را به‌خدا، آقا این‌جوری شد آن‌جوری شد، اصلاً تمام فضائل برای شما ردیف می‌شود، حالا شدی نرم، آماده، آهان! خب.

"این درس را هم امام (ره) به ما آموختند که عمل و اقدام، براى نتیجه نیست. نتیجه، در آن نیت خالصى است که شما در حین اقدام دارید. نتیجه با خداست؛ ما تکلیفمان را باید انجام بدهیم." (بیانات مقام معظم رهبری، 69/01/01)


برای اطلاع از نحوه ارسال کلیپ و آشنایی با برخی نکات ضروری در این زمینه، اینجا را مشاهده کنید.

نظرات (۱۱)

۰۷ خرداد ۹۳ ، ۱۵:۴۲ نوید. تو رو خدا به این فعالیت های فرهنگی با قدرت ادامه بدید
عالی بود. برای دومین روز که دارم میام داخل سایت .فقط چندتا کلیپ صوتی شنیدم تصمیم گرفتم همیشه بیام . تورو خدا به این فعالیت های فرهنگی با قدرت ادامه بدید
حرف نداشت سخنرانی عالی با موسیقی مناسب
این مال کدوم سخنرانیه؟ ممنون میشم اگه بگین

سلام انشالا خدا بهتون توفیق بندگی بده کلیپ عالی بود

۱۹ اسفند ۹۲ ، ۱۹:۲۰ Soldier Of Imam Mahdi
سلام کاربر 203 لطف کنید بازم ازین کارا کنید
اجرت با خود اقا

با سلام فایل صوتی این بخش کیفیت خوبی داشت ممنون هستم

۱۹ اسفند ۹۲ ، ۰۹:۵۵ اسلامی پور

با سلام و تشکر از مدیران سایت .

1- چرا سایت را درست راه اندازی نمی کنید همیشه لینک های بالای صفحه ی اول غیر فعال است !

2- چرا بک گراند یا پشت زمینه ی صفحه ی اول این قدر تیره است متن ها را نمی شود خواند؟!!!!!!!

پاسخ:
با سلام و تشکر. مشکل خواندن متن ها به دلیل تیرگی صفحه، مطلب جدیدی است. لطفا عکسی از صفحه خود گرفته و به ادرس bayan.manavi@gmail.com بفرستید تا بررسی شود.
وااااااااای خدای من! حاج آقا چه می کنند! فقط ترسم از این است که این همه زیبایی ناب که چند ماهی است به آسانی به دست می آورم را فراموش کنم به کار نبندم... با شنیدن شان به خدا ملتمسانه می گویم: خدایا من این ها را شنیدم، کمکم کن!
التماس دعا
آقا خیلی خوب بود.
همچین گفتید که گذاشتنش به منزله ی تایید کیفیتش نیست فکر کردم چی ساختن جناب کد 203!
خیلی هم عالی و مفید و قابل استفاده و به جا ساخته شده بود.
طرح خیلی جالبیه این کلیپ ساختن از صحبت های حاج آقا.
برای ما که یا فرصت نداریم همه شو بشنویم یا اینکه سخنرانی ای رو قبلا گوش دادیم و فراموشمون شده با این پنج دقیقه کل مباحث شاید ده جلسه تو ذهنمون بازخوانی می شه!
از ابتکار کاربر203 تشکر می کنم ان شاالله منتظر کارهای دیگرشان هستیم. برای کسانی که در فضای هنری کار می کنند این حرف ها به لطف الهی سوخت راهه...
سلام علیکم و رحمة الله و برکاته
اجر کاربر 203 * با امام زمان علیه السلام
یا علی (ع) مدد ...

سایت جدید بیان معنوی راه اندازی شد برای مشاهده کلیک کنید.