علیرضا پناهیان

سایت جدید بیان معنوی راه اندازی شد برای مشاهده کلیک کنید.

کلیپ‌های شما

مثل بقیه

شناسنامه:

* انتشار کلیپهای صوتی تولیدی توسط کاربران بیان معنوی، بر اساس سیاست سایت در راستای توجه به نقش فعال کاربران در رشد معنویت و ایجاد هم‌افزایی از طریق سایت بیان معنوی می‌باشد. لذا انتشار کلیپ‌های رسیده به منزلۀ تایید کیفیت هنری کلیپ تولید شده نیست. بازخوردهای کاربران می‌تواند تا حدی به ارزیابی و بهبود کلیپ‌های ساخته شده کمک کند.

متن کلیپ:

خدایا! ما را واسطۀ آشنایی و عاشقی اهل عالم با خودت و مهدی خودت قرار بده. حریص باشیم آدم‌ها را به سمت تو بیاوریم، این نیت‌ها را داشته باشید، اینها اثر وضعی دارد، آقای من! عزیز من! مقدرات شما توسط خداوند متعال تعیین می‌شود آن‌وقت خداوند متعال می‌فرماید من مقدراتم را متناسب با نیات بندگانم درست می‌کنم، «انما قدرالله عون العباد بقدر نیاتهم» خدا مقدر می‌کند اندازه‌گیری می‌کند کمک خودش را برای بنده‌هایش به اندازۀ نیت‌های شما، دیگر نبینم برگردی یک جایی بگویی که خدا چرا من را کمک نمی‌کند ها! پیامبر اکرم درست می‌فرماید، «انما قدرالله عون العباد بقدر نیاتهم» نیت کن، بگو من می‌خواهم بچۀ خوبی بشوم، من می‌خواهم همۀ عالم را برای تو خراب کنم، خراب یعنی آباد کنم، شاعر می‌گوید خراب یعنی آباد، خراب تو بشوم.

یک روزی یک کاری سر راهت قرار می‌دهد، شروع کن نیت‌های خوب را افزایش بده. مثل بقیه بودن برای انسان باشرف ننگ ابدی است، برای اینکه نیاتت مخلصانه بشود انگیزه‌ات را بتوانی کنترل بکنی این ننگ را به خودت نخر مثل بقیه بشو.

یک حماسه‌گر مثل بقیه نیست و برای اینکه متنفر است که مثل بقیه باشد متفاوت می‌شود، متمایز می‌شود و این یک تاکتیک بزرگ است، تو در روحت هست این انگیزه که دوست نداری مثل بقیه باشی، مثل بقیه زندگی کرد مثل بقیه مُرد، چه سخن ننگینی است، برای تک‌تک شماهایی که در این جلسه نشستید، یک آدم معمولی بود مثل بقیه، هر موقع گرسنه می‌شد غذا می‌خورد مثل بقیه، تا جایی که جا داشت می‌خورد مثل بقیه، خسته می‌شد می‌افتاد می‌خوابید تا مثل بقیه، تا وقتی که جا داشت بخوابد دمر می‌خوابید مثل بقیه، بلند می‌شد حال هیچی را نداشت مثل بقیه، کم‌کم ده یازده صبح به هوش می‌آمد مثل بقیه، به شهواتش وابسته بود مثل بقیه، با تشویق غش می‌کرد مثل بقیه، ذلیل تمسخرها و تشویق‌های دیگران بود مثل بقیه، شهوت‌ران بود مثل بقیه، حسود بود مثل بقیه، بخیل بود مثل بقیه، بدبخت بود مثل بقیه، جهنم رفت مثل بقیه.

من حرف الان را برای دلت می‌زنم، می‌خواهم دلت بکند، دلت جاکن بشود. شهید آوینی مثل بقیۀ هنرمندها نبود، می‌گفت اسمم را پنهان کنید، خوشت آمد یا نه؟ بله؟ شل می‌گویی بله حق هم داری چون وقتی یک نفر مثل بقیه نباشد بین ما باشد ما را ضایع کرده، درست است؟ مثل بقیه نباش متفاوت باش، مثل آدم‌های معمولی نباش.

من به احترام بر و بچه‌های هنر که صفا و عشق آنها بانی این جلسه است یک مثال از هنرمندها بزنم، شهید آوینی رفته بودند پیش مقام معظم رهبری، آقا از حرف‌های حساب شده، حکیمانه و هوشمندانه و هنرمندانه و لطیف آقای آوینی خوششان آمده بود، آقای آوینی قبل از جلسه قبل از اینکه بروند به رفقای همکارش گفته بودند که نگویید من چیکاره هستم در برنامه‌ها، می‌رویم گروه هستیم این کار را کردیم، آقاجان! سر و ته برنامه همش دست خود شماست، کارگردان هستی، نمی‌دانم، خودت هم می‌نشینی پای میز مونتاژ، خودت هم نمی‌دانم متن‌هایش را می‌گویی، نگویید به آقا. آقا به آقا بگو تحویلت می‌گیرد، گفتیم ما نتیجه، ما اهل نیت هستیم.

اینها می‌نشینند آقا می‌فرماید متن‌ها را متن‌هایتان را کی می‌نویسد؟ خیلی خوب می‌نویسد، اینها به هم یک نگاه می‌کنند، آوینی گفته نگو دیگر، نمی‌گویند، بحث را عوض می‌کنند یک کمی می‌روند جلوتر، بابا! رهبر انقلاب است بگو صفایش را ببر، آقا! متن‌هایتان را کی می‌نویسد؟ خیلی خوب می‌نویسد دوباره، بار سوم آقا سؤال می‌کنند من چندبار پرسیدم متن‌هایتان را کی می‌نویسد؟ یک نفر از بچه‌ها می‌گوید آقا! ایشان می‌نویسد، عجب! شما می‌نویسید خیلی آقا! قوی می‌نویسید. آقا! دیگر گفتیم اهل نتیجه نباش نه اینقدر.

تو پاک دست بر و بچه‌های حزب‌اللهی را همه را می‌بندی، این‌جوری که نمی‌شود که، باید بگویی من هستم، اعتباری برای خودت ثبت کنی، بعد دیگر کارت را ندزدند، بعد اعتبارت بتوانی کار بعدی را بکنی، همش که نمی‌شود روی خدا حساب کرد، هان؟ بد می‌گویم آقا؟! خدا که حساب و کتاب ندارد کارش که همش داری با او معامله می‌کنی، خدا کجا بود؟ روی زمین، اینقدر که آدم بنا نیست اهل نیت باشد که، اصلاً تو نرخ را خراب می‌کنی اصلاً، آبروی همۀ بچه مذهبی‌های توی عرصۀ هنر را می‌بری، همه که نمی‌توانند مثل تو باشند، همه را سکۀ یه پولشان کردی، این چه طرز رفتاری است؟ آقا! درست است شما بفرمایید درست است؟ اصلاً درست نیست، هیچی نمی‌گویی ولی معلوم است اصلاً درست نیست، اگر درست بود یک نفر دیگر کار ایشان را ادامه می‌داد، گفتیم حالا ما، ما یک منبر رفتیم ها! گفتیم اهل نتیجه نباش اهل نیت، نه اینقدر که، شما هم چقدر این حرف‌ها را جدی می‌گیرید.

نمی‌دانید چه می‌کند کسی که نیتش قوی است، خدا نکند یک هنرمند مخلص بشود، غوغا می‌کند، عالم را آتش می‌زند، هنرمندها رسالت‌های این‌جوری دارند، بروید هنرمند بشوید بچه‌ها. امیرالمؤمنین برای هنرمندها حساب جداگانه باز می‌کرد، امام صادق حساب جداگانه باز می‌کرد، اصلاً ائمه، بروید هنرمند بشوید، اگر شغل دیگر هم دارید کنارش یک کار هنری بکنید، ببینید دارم بهتان می‌گویم ها! نگویید به ما نگفته بودند، مامانم گفت برو ریاضی بخوان مهندس بشو، مامانت حالا ما هم که حرف‌مان کنار حرف مامانت، ما هم مامانی با شما حرف می‌زنیم دیگر انشاءالله دلسوزانه.

هنرمند آتش بگیرد عالم را آتش می‌زند، هیچکسی را باقی نمی‌گذارد، خبر می‌دهد به همه، بال و پر می‌زند، هنرمند مثل پرندۀ خونینی می‌ماند که یکبار از کربلا عبور بکند بالش را به خون حسین(ع) خوشرنگ می‌کند و می‌رود همۀ عالم را رنگ می‌زند همه را رنگی می‌کند.

«انما قدرالله عون العباد بقدر نیاتهم» خدا مقدر می‌کند اندازه‌گیری می‌کند کمک خودش را برای بنده‌هایش به اندازۀ نیت‌های شما.


برای اطلاع از نحوه ارسال کلیپ و آشنایی با برخی نکات ضروری در این زمینه، اینجا را مشاهده کنید.

نظرات (۱۴)

سلام
عالی بود
از طریق واتس آپ انشار داده شد تا اینکه دوستان زیادی از این کلیپها استفاده کنند
203 خسته نباشی 
هم صحبتهای حاج آقا خوب بود و هم موزیک متن خوب بود

آفرین بــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــر کاربـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــر  203

این سایت  هم کلیپهای زییابی از استاد گذاشته

http://didbaan.mihanblog.com/

سلام
من از قبل کلیپ های زیادی ساختم ولی منبع رو یادداشت نکردم
پاسخ:
با سلام و تشکر از توجهتان، ان شاء الله بتوانیم از کلیپ های جدیدتان استفاده کنیم.
سلام خدمت مدیران سایت و کاربر عزیزی که این فایل صوتی رو آماده کرده
خسته نباشید و خدا قوت ما رو پذیرا باشید

کار خیلی جالب و شنیدنی بود اما متاسفانه صدای موزیک متن کمی بلنده و صدای حاج آقا
به راحتی به دل نمیشینه
امیدوارم همه دوستانی که اینطور پادکست ها رو تنظیم میکنند ، به این مساله توجه بیشتری کنن

واقعا این ذوق و دقت در تهیه و تنظیم و انتخاب ستودنیه  اما خیلی حیفه که صدای موزیک که در اصل زمینه ی کار محسوب میشه ، به ماهیت سخن صدمه وارد کنه

در ضمن سایت هیئت میثاق با شهدا ، پادکست سخنرانی شب سوم حاج آقا رو درست کرده بود
نمیدونم دیدید یا نه ؟
http://misaq.basijisu.com/4212-%D9%BE%D8%A7%D8%AF%DA%A9%D8%B3%D8%AA-%D8%A7%D8%B2-%D8%AE%D8%AF%D8%A7-%D8%AD%D8%B3%D8%A7%D8%A8-%D8%A8%D8%A8%D8%B1%DB%8C%D9%85.html
التماس دعا


با عرض سلام و خسته نباشید
می خواستم بدونم اگه سوالی داشته باشم که مصر باشم شخص آقای پناهیان جواب بدن چطور باید عمل کنم؟
پاسخ:
با سلام و تشکر
سوالاتی که از طریق سایت و یا ایمیل bayan.manvai@gmail.com ارسال شوند، و مخاطب آن استاد باشد، به دست ایشان می رسد و در صورتی که پاسخی بدهند، برای فرستنده، ارسال میشود. اما اینکه ایشان فرصت میکنند پاسخ بدهند یا خیر، از عهدۀ سایت خارج است.
سلام 
خدا قوت هم مسیر گرامی بسیار هنرمندانه بود و در کلاس درس مدرسه برای دانش آموزان استفاده شد وآنها هم لذت بردند وباز هم سپاس از استاد پناهیان 
التماس دعا
عالی
لذت بردیم. ان شاءالله عمل کنیم

سلام

من کلیپ از استاد زیاد دارم چطوری  براتون بفرستم

ممنون میشم بگید

پاسخ:
با سلام و تشکر
برای اطلاع از نحوه ارسال کلیپ و آشنایی با برخی نکات ضروری در این زمینه، اینجا را مشاهده کنید.
کاربر 203 سلام
خسته نباشی
دست مریزاد !
دعا می کنم خودت زدتر شبیه به آوینی بشی
انشاالله
خیلی عالی بود
خوش به حالش چه ثوابی کرد
دمت گرم203
یا علی
سلام
خیلی عالی بود
واقعا خدا به این کاربر خیر دهد و به همه ی شما که برای سایت بیان معنوی زحمت می کشید
خدا استاد را حفظ کند

من لینک پیامک شما را در وبلاگم قرار دادم
http://yelooneh.mihanblog.com/post/192
شنیدیم خوب مثل همیشه
تشکر از کابر 203

سایت جدید بیان معنوی راه اندازی شد برای مشاهده کلیک کنید.