علیرضا پناهیان

۲

سایت جدید بیان معنوی راه اندازی شد برای مشاهده کلیک کنید.

به مناسبت روز جهانی قدس

اسرائیل خون‌آشام میوۀ اصلی «لیبرال دموکراسی» است، نه نقطۀ انحراف آن/ مقاومت مظلومان غزّه به نفع تمام کشورهای اسلامی است و همۀ مسلمانان مدیون این مظلومان هستند

پناهیان: تصور نکنیم که دموکراسی غربی و لیبرالیسم چیز خوبی است، اما یک اشتباه مرتکب شده و آن هم حمایت از اسرائیل است! این یک نگاه ساده‌لوحانه است. اسرائیل خون‌آشام نتیجه و میوۀ اصلی لیبرال دموکراسی و تمدن غرب است. نه اینکه لیبرال دموکراسی، میوه‌ها و آثار خوبی داشته و فقط در همین یک مسأله(اسرائیل) اشتباه کرده باشد. مثل یک آدمی که مرامش خوب است ولی در این میان، یک خطای فاحشی مرتکب شده باشد، اینطور نیست. دموکراسی اساساً طراحی‌شده توسط اشرافیت مدرن است. دموکراسی برای این طراحی شده که قدرت‌های ثروتمند و زورگو بتوانند در پوشش به اصطلاح مردم‌سالاری حکومت کنند. این قدرت‌ها در قالب دموکراسی‌های دروغین، مردم را فریب می‌دهند و در نهایت به همین جنایت‌ها می‌رسند. به همین دلیل است که دولت های غربی این‌قدر بی‌چون و چرا از اسرائیل حمایت می‌کنند و به خاطر اسرائیل، حاضرند تمام شعارهای فریبدۀ حقوق بشری و به ظاهر انسان‌دوستانۀ خود را زیر پا بگذارند و خودشان را رسوا کنند.

حجت الاسلام و المسلین پناهیان در نماز جمعۀ روز قدس در مسجد اعظم قلعه نو سخنرانی کرد. در ادامه گزارش مشروح این سخنرانی را می‌خوانید:

فلسفۀ تأسیس رژیم اسرائیل سلطه بر جهان اسلام بود/ رژیم اسرائیل، اتاق فرماندهی جریان‌های تکفیری و مزدوران استکبار در منطقه است

 • مسألۀ اسرائیل غاصب و مسألۀ فلسطین مظلوم، یک مسألۀ مربوط به یک سرزمین نیست که فقط به منطقۀ فلسطین محدود باشد. در سایر کشورهای جهان نیز، کشتارها و ظلم‌های زیادی صورت می‌گیرد و گروه‌هایی به جان یکدیگر می‌افتند ولی موضوع اسرائیل با این درگیری‌ها فرق می‌کند.
 • از ابتدای انقلاب تا کنون، بزرگان انقلاب، حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری، مسألۀ قدس و صهیونیسم را از اصلی‌بودن کنار نزده‌اند، برای اینکه این موضوع اصلاً موضوع داخلی یک کشور نیست. فلسفۀ تأسیس رژیم غاصب و جنایتکار اسرائیل این بوده است که کلّ منطقه و جهان اسلام، تحت ستم و سلطه قرار گیرد.
 • همین الان می‌بینید که جریان‌های تکفیری اسلحۀ خود را از اسرائیل می‌گیرند، مجروحین جریان‌های تروریستی در بیمارستان‌های اسرائیل مداوا می‌شوند و حتی برخی از آنها حقوق خودشان را مستقیماً از اسرائیل دریافت می‌کنند. عناصر دست‌نشاندۀ استکبار در منطقه نیز - که دیکتاتورهایی هستند که به مردم خودشان ظلم می‌کنند و به اسلام خیانت می‌کنند- تمام دستورات خودشان را از اتاق فرماندهی رژیم اسرائیل می‌گیرند.
 • نباید به مسألۀ اسرائیل و فلسطین، ساده‌لوحانه نگاه کرد و تصور کرد که اسرائیل فقط برای گرفتن یک سرزمین است؛ اسرائیل برای تحت سلطه گرفتن کل جهان اسلام در این نقطه تعبیه شده است.

مقاومت مظلومان غزّه، به نفع تمام کشورهای اسلامی است

 • متاسفانه به این مطلب کمتر توجه می‌شود که الان مسلمانان و مجاهدان غزه در خطّ مقدم مقاومت در مقابل دشمن درجۀ یک جهان اسلام می‌جنگند و تمام جهان اسلام از این مقاومت بهره‌مند می‌شوند، و به همین دلیل اگر به خاطر برخی موانع فعلا جهان اسلام نمی‌تواند در این خط مقدم مبارزه حضور پیدا کند، اما همه وظیفه دارند بیشترین کمک‌های خود را به این خط مقدم مقاومت برسانند. اسرائیل دشمن درجۀ تمام مسلمانان است و اگر مقاومت غزّه نباشد مقاومت لبنان باید جلوی اسرائیل بایستد، اگر مقاومت لبنان نباشد، کشورهای بعدی باید جلوی آنها بایستند و بعد هم نوبت به خود ایران می‌رسد. و اکنون که امکان حضور فیزیکی ایران و کشورهای دیگر در این نبرد نیست، باید با حداکثر توان و امکانات به نیروهای خط مقدم کمک کرد، همچنانکه در آنطرف قضیه آمریکا و کشورهای غربی خبیث همین مقدار حمایت را از اسرائیل می‌کنند.
 • مقاومت مظلومان غزّه، به نفع تمام کشورهای اسلامی است و همۀ ملت‌های مسلمان، مدیون این مظلومانی هستند که دارند در مقابل دشمنان، مقاومت می‌کنند. چون مسألۀ رژیم اسرائیل، فقط فلسطین نیست. اگر به لحاظ تاریخی به مسألۀ اسرائیل نگاه کنیم می‌بینیم که آنها رسماً می‌گفتند که «ما باید از نیل تا فرات را بگیریم.» یعنی می‌خواستند تا همین همسایگی ما پیش بیایند. تازه مسألۀ آنها فقط همین سرزمین‌‌گشایی هم نیست. مسألۀ آنها این است که یک پایگاهی درست کنند تا همۀ منطقه را تحت سیطرۀ کفر و استکبار قرار دهند.
 • چرا کشورهای غربی بدون چون و چرا از اسرائیل حمایت می‌کنند؟ اما بعضی‌ها در داخل کشور ما در حمایت از فلسطین تردیدافکنی می‌کنند؟ چون کشورهای غربی می‌دانند اگر اسرائیل را در این منطقه از دست دهند، نفت منطقه را هم دیگر نمی‌توانند این‌طور مجانی ببرند، دیگر نمی‌توانند از دیکتاتورهای منطقه، این‌طور راحت حمایت کنند و از تروریست‌های منطقه به نفع خودشان کار بکِشند. اما برخی سیاسیون ما تمام قد از فلسطین دفاع نمی‌کنند و با تمام وجود علیه اسرائیل سخن نمی‌گویند.
 • این موجب بسی حیرت و تاسف است که سران خبیث کشورهای غربی می‌فهمند که حمایت از اسرائیل حمایت از منافع نامشروع خودشان است و بدون چون و چرا از اسرائیل حمایت می‌کنند، اما برخی از سیاسیون کشورهای اسلامی نمی‌فهمند که هرگونه حمایت و پشتیبانی از مظلومان غزه، غیر از یک وظیفۀ واجب الهی و انسانی یاری مظلوم، در جهت نابودی دشمن درجۀ یک جهان اسلام و تأمین منافع تک تک کشورهای اسلامی است.

اگر اسرائیل از بین برود، انفجارهای عراق و محاصرۀ اقتصادی کشورهای اهل مقاومت و مظلومیت مسیحیان جهان هم از بین خواهد رفت

 • اگر اسرائیل از بین برود، تمام انفجارهای عراق هم از بین خواهد رفت، محاصره های اقتصادی کشورهای اهل مقاومت، از جمله ایران هم از بین خواهد رفت. چون هیمنۀ استکبار فروخواهد ریخت و وقتی هیمنۀ استکبار فرو بریزد، استکبار دیگر قدرتی ندارد که بخواهد زور بگوید.
 • مسألۀ اسرائیل یک مسألۀ محدود به فلسطین یا حتی محدود به ملت عرب و منطقه هم نیست. مسأله‌ای که مربوط به موضوع داخلی یک کشور باشد هم نیست. سال‌ها قبل برخی از افراد نادان، مشکلات فلسطینی‌ها را با برخی از مشکلات مظلومان یا مسلمانان در سایر نقاط جهان مقایسه می‌کردند در حالی که موضوع اسرائیل با یک دعوای داخل یک منطقه فرق می‌کند. ظلمی که در مسألۀ اسرائیل طراحی شده است، ظلم به تمام جهان اسلام است. این یک وجه اهمیت موضوع قدس و نابودی اسرائیل غاصب است.

جهان غرب،جهان تحت سیطرۀ مافیای جهانی صهیونیسم است/ آیا مردم اروپا راضی هستند که مردم غزه قتل عام شوند؟!

 • از جهت دیگر، ما در جهان با یک مشکل بزرگتری مواجه هستیم که دیگر فقط مشکل جهان اسلام نیست، بلکه مشکل تمدن غرب است که دارد کلّ بشریت را تحت ستم قرار می‌دهد. یعنی مردم آمریکا و مردم اروپا هم تحت این ستمِ جهانی قرار دارند.
 • جهان غرب، جهان آزاد نیست، بلکه جهان تحت سیطرۀ استکبار، و تحت سیطرۀ مافیای جهانی صهیونیسم است. آیا مردم اروپا راضی هستند که مردم غزه قتل عام شوند؟! آیا مردم اروپایی راضی هستند که این‌قدر در محرومیت‌های اقتصادی باقی بمانند؟! مردمان دیگر نقاط دنیا مثل ژاپن و سایر کشورها، آیا راضی هستند که صهیونیست‌ها به عنوان سرمایه‌داران بزرگ، سودهای کلان آنها را چپاول کنند و حداکثرش به آنها به عنوان کارمندان مرفّه، یک حقوقی بدهند؟!

مسیحیان دومین گروه عظیم مظلومان جهان، بعد از مسلمانان هستند/ نابودی اسرائیل، نجات تمام ملت‌های اسیر صهیونیست در اروپا و آمریکا را در پی دارد

 • اگر مافیای جهانی صهیونیسم نابود نشود، فساد اقتصادی بیشتر خواهد شد و همۀ عالم را می‌گیرد و فساد فرهنگی، ملت‌ها را بیشتر نابود خواهد کرد. کمااینکه طبق بررسی‌ها و تحقیقات صورت‌گرفته، تا چند سال آینده در اروپا دیگر یک نژاد سالم اروپایی نخواهید دید؛ یعنی فرزندانی که پدر و مادرش هردو اروپایی باشند، دیگر وجود نخواهد داشت. از بس که در اروپا، خانواده به انحطاط رفته است و موضوع نابود شدن نسل‌ها دارد صورت می‌گیرد.
 • جهان مسیحیت نیز تحت ستم این نظام استکباری حاکم بر جهان است. مسیحیان عالم نیز بعد از مسلمانان، دومین گروه عظیم مظلومان جهان هستند که البته این مظلومیت را به صورت دیگری در آنها شاهد هستیم. درست است که در جهان مسیحیت، به ظاهر قتل و کشتار نمی‌شود ولی انواع و اقسام ظلم‌ها، دارد به آنها صورت می‌گیرد که یکی از آنها انحطاط فرهنگی است. نابودی اسرائیل، به عنوان شیشۀ عمر استکبار، نجات تمام ملت‌های اسیر صهیونیست در اروپا و آمریکا را هم در پی دارد.

اسرائیل میوۀ اصلی لیبرال دموکراسی و تمدن غرب است/ دموکراسی غربی برای اشرافیت مدرن طراحی شده است

 • مسألۀ استکبار جهانی که بیش از یکصد سال است پشت سر لیبرال دموکراسی پنهان شده است، در فلسطین حل خواهد شد. چون اسرائیل خون‌آشام، این ولیدۀ نامشروع استکبار جهانی در واقع نتیجه و میوۀ اصلی لیبرال دموکراسی است. وقتی شما بتوانید اسرائیل را از بین ببرید، در واقع شیشۀ عمر استکبار را شکسته‌اید.
 • تصور نکنیم که دموکراسی غربی و لیبرالیسم چیز خوبی است، اما یک اشتباه مرتکب شده و آن هم حمایت از اسرائیل است! این یک نگاه ساده‌لوحانه است. اسرائیل خون‌آشام میوۀ اصلی لیبرال دموکراسی و تمدن غرب است. نه اینکه لیبرال دموکراسی، میوه‌ها و آثار خوبی داشته و فقط در همین یک مسأله(اسرائیل) اشتباه کرده باشد. مثل یک آدمی که مرامش خوب است ولی در این میان، یک خطای فاحشی مرتکب شده باشد، اینطور نیست.
 • دموکراسی اساساً طراحی‌شده توسط اشرافیت مدرن است. دموکراسی برای این طراحی شده که قدرت‌های ثروتمند و زورگو بتوانند در پوشش به اصطلاح مردم‌سالاری حکومت کنند. این قدرت‌ها در قالب دموکراسی‌های دروغین، مردم را فریب می‌دهند و در نهایت به همین جنایت‌ها می‌رسند. به همین دلیل است که دولت های غربی این‌قدر بی‌چون و چرا از اسرائیل حمایت می‌کنند. به همین دلیل است که به خاطر اسرائیل، حاضرند تمام شعارهای فریبدۀ حقوق بشری و به ظاهر انسان‌دوستانۀ خود را زیر پا بگذارند و خودشان را رسوا کنند.

اسرائیل شیشۀ عمر استکبار جهانی است/با نابودی اسرائیل، جهان اسلام و جهان بشریت نجات پیدا می‌کند

 • شما با نابود کردن اسرائیل در واقع دو نتیجۀ بسیار مهم خواهید گرفت: 1- جهان اسلام را از ستم نجات می‌دهید. 2- جهان بشریت را از شرّ استکبار جهانی نجات خواهید داد. نابودی اسرائیل قدم بزرگی برای فروپاشی استکبار است.
 • چرا تمام صهیونیست‌های ثروتمند عالم و هم‌پیمانان غربی‌شان پای دفاع از اسرائیل ایستاده‌اند؟ چرا در حمایت بی‌چون و چرا و نامحدود از اسرائیل، برای خودشان سهمیۀ رسمی قائل هستند و این هزینه‌ها را می‌پردازند؟ چون اسرائیل شیشۀ عمر استکبار جهانی است. اگر اسرائیل نابود شود، حتی مردم آمریکا هم از استکبار جهانی -که به آنها نیز دارد ستم می‌کند- خلاص خواهند شد.

اسرائیل، گرانیگاه ظلم و ستم در جهان است/امیدواریم با نابودی صهیونیسم مقدمات ظهور بیش از پیش فراهم شود

 • مسألۀ اسرائیل، گرانیگاه ظلم و ستم در جهان است. ما امیدواریم صهیونیسم به دست مقاومت و نیروهای مسلمان، نابود شود و از بین برود، و مقدمات ظهور بیش از پیش فراهم شود. ظلم فاحش صهیونیستها واقعاً تنفر برانگیز است. نمایندۀ مجلس رژیم صهیونیستی، رسماً می‌گوید: درست است که ما نمی‌توانیم 200 میلیون عرب را بکُشیم، ولی لااقل می‌توانیم 2 میلیون اهالی غزه را قتل عام کنیم! رئیس دولت صهیونیستی رسماً به وزیر امور خارجۀ آمریکا می‌گوید: شما می‌خواهید دربارۀ خراب شدن بیمارستان‌ها با ما صحبت کنید، ولی ما در این‌باره به شما توضیحی نمی‌دهیم! وزیر خارجۀ آمریکا هم می‌گوید: بله قربان! و سرش را پایین می‌اندازد و می‌رود. همۀ این سیاستمداران غربی، عروسک‌های خیمه‌شب‌بازی هستند و در مقابل مافیای بین الملل صهیونیسم برده و مطیع هستند.

حتی اگر اسرائیل این قتل عام‌ها را انجام نمی‌داد، باز هم باید از بین می‌رفت/ اسرائیل تجلیگاه اصلی صهیونیسم بین الملل است که اساس ظلم را در جهان بنا نهاده/ ریشۀ هر فسادی در منطقه به صهیونیست‌ها برمی‌گردد

 • مسألۀ فلسطین و رژیم صهیونیستی اصلاً مسألۀ ساده‌ای نیست و فراتر از چندتا قتل عام است. حتی اگر اسرائیل این قتل عام‌ها را انجام نمی‌داد، باز هم این غدۀ سرطانی باید از ریشه کنده می‌شد. برای اینکه اساس ظلم و جور در عالم را همان جریان صهیونیسم بین‌المللی بنا نهاده است که تجلیگاه اصلی‌اش همین اسرائیل است. اگر می‌خواهید در تمام جهان، ظلم برچیده شود، باید اول اینجا را درست کنید.
 • امروز در آفریقا گروه‌هایی درست شده‌‌اند که جنایت می‌کنند و انسان‌های مظلوم مسلمان و غیرمسلمان را می‌کُشند. اگر ریشۀ اینها را جستجو کنید خواهید دید که این‌ها نیز در دست صهیونیسم بین‌الملل هستند. ریشۀ هر بدبختی و فقری در عالم، در همین مسأله است. ریشۀ جریانهای تکفیری و هر فسادی در منطقه به صهیونیستها برمی‌گردد.

برای مشاهده خلاصه پیامکی این سخنرانی، اینجا را کلیک نمایید.

نظرات (۲)

خواهش میکنم ایشون بیشتر سخنرانی های این مدلی و سیاسی داشته باشند
اغااااااا
سخنرانی به اییییییننن مهمی
پس کو صوتش؟؟؟؟ 

سایت جدید بیان معنوی راه اندازی شد برای مشاهده کلیک کنید.