علیرضا پناهیان

۶

سایت جدید بیان معنوی راه اندازی شد برای مشاهده کلیک کنید.

این کلیپ صوتی، مربوط به سخنرانی پناهیان  در آخرین شب مراسم فاطمیه 92 در بیت رهبری ایراد کرده است.

 

بخشی از این کلیپ شنیدنی در ادامه می آید:

  • خوارج، یکی از حرف‌هایی که به علی‌بن ابیطالب(ع) می‌زدند شاید تعجّب بکنید، گفتند یا علی! شما اشتباه کردی در جنگ با معاویه کوتاه آمدی، باید توبه کنی. دوستان من! این حرف حرفِ خوارج‌گونه است، یالّا! آقا! توبه کن؛ تو فلان موقع از کی طرفداری کردی؟ توبه کن.
  • ما در موقعیتی هستیم که در چند جبهه باید مبارزه و مقاومت و روشنگری بکنیم، شبیه شرایطی که امیرالمؤمنین علی(ع) دارد. حضرت با طلحه و زبیر از یک طرف درگیر بود، می‌رفت سمت طلحه و زبیر با اینها بجنگد به نفع معاویه تمام می‌شد. می‌رفت به سمت معاویه، از این‌طرف به نفع یک گروه دیگر تمام می‌شد. تا می‌رفت به سمت خوارج، دوباره معاویه خوشحال می‌شد.
  • اینها گروه‌های متنوعی بودند، امیرالمؤمنین(ع) وسط ایستاده بود، در چند جبهه می‌جنگید، ظاهراً جامعۀ ما هم خیلی دارد پیشرفت می‌کند، آزمایش‌های پیچیده‌ای را داریم باهاش مواجه می‌شویم که شما در این آزمایش‌ها و در این چند جبهۀ درگیری وقتی چند نوع انحراف در جامعه سر بلند کرد، به سمت هر انحرافی بروی بخواهی باهاش مبارزه کنی، به نفع آن یکی انحراف تمام می‌شود. بعد مذمّت‌ها می‌آید، بعد شماتت‌ها می‌آید، حرف‌های بی‌دقت می‌آید
  • ما الان جامعۀمان به اینجا رسیده، اتفاقاً چند نوع انحراف را امیرالمؤمنین علی(ع) در جا باهاشون مبارزه می‌کرد، که اینها با هم هم دشمن بودند، یعنی اگر امیرالمؤمنین می‌آمد کنار، اینها خودشان همدیگر را تیکه تیکه می‌کردند. این‌جوری نبود که خوارج نخواهند معاویه را بکشند. ولی انرژیِ امیرالمؤمنین در جنگ با خوارج گرفته شد، به معاویه نرسید.
  • ما می‌خواهیم در زمان خودمان در چند جبهه جنگیدن را پیروزمندانه ببریم جلو، هر مذمّتی از هر گوشه‌ای بلند بشود که ما نباید بهش توجّه کنیم، ما الحمدلله با انواع و اقسام جریان‌های انحرافی که بتوانند خودشان را سازماندهی بکنند، بیایند مقابل، مقابله خواهیم کرد و به قدر کافی هم منطق داریم که با همۀ آنها درگیر بشویم. درگیری با یکی از اینها موجب تقویت یکی دیگر نباید بشود و تضعیف همۀ آنها را در آنِ واحد باید در دستور کارمان داشته باشیم تا غربت و مظلومیت علی‌بن ابیطالب(ع) تکرار نشود.(تکبیر حضار)

 

نظرات (۶)

سلام علیکم
فوق العاده بود  خداقوت
سلام ببخشید دانلود دعای عرفه مشکل داره.
سلام
خداقوت,من تازه با سایتتون اشنا شذم
خیلی هم استفاده کردم,راستی این کلیپ کیفیت صداش اصلا خوب نبود,یه برر
سی بکنید
سلام
دسته بندی مطالب خوب نیست.باعث سر در گمی میشه یه کم ( این مطالبی که شماره 5 و 6 و اینا داره رو تو یه گروه بیارید)
ولی سرورخوبی واسه دان دارید سرعت عالی داره
یه خورده به دانلود های کلکسیونی ( کالکشن ) بیشتر توجه کنید تا جوون که میاد تو سایت هی دلش بخواد دانلود کنه. 
بقیه سخنرانی های قبلی رو هم جمع کنید و یه با رواسه همیشه یه آرشیو هیولای درست حسابی واسه دانلود بذارید. خیلی این سخنرانی ها خوب جواب میده.
 راستی فید ار اس اس یادتون نره یا خبرنامه بذارید تا همه از مطالب جدید با خبر بشن.
باکس ثبت نظرات خوبی هم طراحی شده خیلی کار باهاش راحته و امکانات خوبی هم داره.
خد خیرتون بده.
یاعلی 
تا جواب آید سوالی تر به یپش
عالی بود خدا به هتون قوت بدهواسه ادامه راه یا علی
۲۰ تیر ۹۲ ، ۱۲:۳۸ فدایی رهبر
سلام....
اولین باری میخوام نظر بدم.
من مدت کمیه که با سایتتون آشنا شدم، افسوس میخورم که چرا زودتر به سایتتون سر نزدم.
عالیه، استاد باز هم مثل همیشه گل کاشتین. با وجود جوونایی مثل ما انقلاب پاینده است،انشاءالله.
ما تا آخر ایستاده ایم.......

سایت جدید بیان معنوی راه اندازی شد برای مشاهده کلیک کنید.